Lohkovalinnat 11.11.
Valvojat: Valvoja6, Valvoja5, Valvoja2, Valvoja4, Valvoja8, Valvoja9, Valvoja3, Valvoja7, Valvoja1
Lohkovalinnat 11.11.
Lohkovalinnat lähestyvät ja en heti ainakaan löytänyt tietoa eri lohkojen koirista. Mielenkiintoista olisi nähdä mukana olevat koirat koko Suomen alalta.
Voisiko järjestäjät tai lohkojen valitsijamiehet laittaa koirat näkyviin?
Voisiko järjestäjät tai lohkojen valitsijamiehet laittaa koirat näkyviin?
Anni Asikainen
Re: Lohkovalinnat 11.11.
HIRVENHAUKUT-OTTELUN ETELÄN LOHKON VALINTAKOE 11.11.2016 LOPELLA
OSALLISTUVAT KOIRAT
48/2 Netta (Mika Tuomivaara& Pasi Majava) Etelä-Häme
48/1 Aslak (Hannu Pesonen) Etelä-Häme
48/1 Aufgeweckt Aku (Aleksi Perkkola) Varsinais-Suomi
48/2 Rijonkorven Siri (Veli Seikola) Varsinais-Suomi
48/2 Kalliokurun Tiitu (Marko Laine) Varsinais-Suomi
48/1 Mosku (Teppo Taina) Kymi
48/1 Korpiritarin Nero (Timo Aapro )Kymi
48/1 Molssin Sisukas (Jarmo Vesterinen )Kymi
48/1 Kettujärven Mooses (Jussi Suominen) Uusimaa
48/1 Nikke (Asko ja Katja Tiainen) Uusimaa
48/1 Kuohukorven Jaki (Jari Hakulinen) Salpausselkä
48/2 Kätkytvuoren Roksi (Päivi Eskelinen )Helsinki
48/2 Karhuvittikon Evita (Marko Laine) Varsinais-Suomi (täydennyskoira)
48/2 Risunevan Raakel (Nina ja Jouko Torri) Kymi (täydennyskoira)
Täydennyskoirien valinta:
1. Karhuvittikon Evita ka 93,25 p
2. Risunevan Raakel ka 90,75 p, paras tulos 92,5 p (26.12.2015)
Vara Kätkytvuoren Elmo ka 90,75 p, paras tulos 91,5 p (6.10.2016)
OSALLISTUVAT KOIRAT
48/2 Netta (Mika Tuomivaara& Pasi Majava) Etelä-Häme
48/1 Aslak (Hannu Pesonen) Etelä-Häme
48/1 Aufgeweckt Aku (Aleksi Perkkola) Varsinais-Suomi
48/2 Rijonkorven Siri (Veli Seikola) Varsinais-Suomi
48/2 Kalliokurun Tiitu (Marko Laine) Varsinais-Suomi
48/1 Mosku (Teppo Taina) Kymi
48/1 Korpiritarin Nero (Timo Aapro )Kymi
48/1 Molssin Sisukas (Jarmo Vesterinen )Kymi
48/1 Kettujärven Mooses (Jussi Suominen) Uusimaa
48/1 Nikke (Asko ja Katja Tiainen) Uusimaa
48/1 Kuohukorven Jaki (Jari Hakulinen) Salpausselkä
48/2 Kätkytvuoren Roksi (Päivi Eskelinen )Helsinki
48/2 Karhuvittikon Evita (Marko Laine) Varsinais-Suomi (täydennyskoira)
48/2 Risunevan Raakel (Nina ja Jouko Torri) Kymi (täydennyskoira)
Täydennyskoirien valinta:
1. Karhuvittikon Evita ka 93,25 p
2. Risunevan Raakel ka 90,75 p, paras tulos 92,5 p (26.12.2015)
Vara Kätkytvuoren Elmo ka 90,75 p, paras tulos 91,5 p (6.10.2016)
Markku Kontra
Re: Lohkovalinnat 11.11.
Saamani tiedon mukaan seuraavat koirat Lännen lohkossa Ruovedellä
Hirviparoonin Wiima
Hirviparoonin Pete
Risunevan Kingi
Ohtopoika
Ullastiina Lore
Jämäkän Severi
Vihatin Ronaldo
Olli
Ullastiina Osama
Sisukkaan Tera
Oulujärven Jusa
Kruunarin Sulo
Hirviparoonin Wiima
Hirviparoonin Pete
Risunevan Kingi
Ohtopoika
Ullastiina Lore
Jämäkän Severi
Vihatin Ronaldo
Olli
Ullastiina Osama
Sisukkaan Tera
Oulujärven Jusa
Kruunarin Sulo
Markku Kontra
Re: Lohkovalinnat 11.11.
Pohjanlohko
Keskipohjanmaa:
USVANNIITYN MOKSI, Matti Uusivirta
RISUNEVAN ROKI, Anssi Mastokangas
KURVARIN RAIKO, Peter Mäkelä
Varalla: KANTOLANRINTEEN HISKI, Jukka Isosalo
Pohjoispohjanmaa:
Kuura-aamun Nasse , Risto ja Hannu Tiirola, Ylikiiminki
Riikosen Roba, Vesa Käsmä, Kuusmo
Kähisijän Pate, Rauno Kallunki, Kuusamo
Varalla:?
Kainuu:
HIRVIÄN NOPPA om. Marko Härkönen, Ristijärvi (Kuningatar, suora paikka Hirvenhaukkuihin)
KORPIRITARIN KAPU om. Heikki Punju, Kajaani
SISU om. Asko Seppänen, Suomussalmi
Varalla: KORPIRITARIN JAGER om. Esko ja Risto Karjalainen, Ristijärvi
Lappi:
Riekko-ojan Rontti, Risto Teurajärvi, Kolari
Vuottajan Kölli, Juha Rytilahti, Filpus
Mustankummun Ramses, Jukka Puominen ja Heikki Petäjäjärvi, Ranua
varalla Usva, Jorma ojanperä, Pello
Keskipohjanmaa:
USVANNIITYN MOKSI, Matti Uusivirta
RISUNEVAN ROKI, Anssi Mastokangas
KURVARIN RAIKO, Peter Mäkelä
Varalla: KANTOLANRINTEEN HISKI, Jukka Isosalo
Pohjoispohjanmaa:
Kuura-aamun Nasse , Risto ja Hannu Tiirola, Ylikiiminki
Riikosen Roba, Vesa Käsmä, Kuusmo
Kähisijän Pate, Rauno Kallunki, Kuusamo
Varalla:?
Kainuu:
HIRVIÄN NOPPA om. Marko Härkönen, Ristijärvi (Kuningatar, suora paikka Hirvenhaukkuihin)
KORPIRITARIN KAPU om. Heikki Punju, Kajaani
SISU om. Asko Seppänen, Suomussalmi
Varalla: KORPIRITARIN JAGER om. Esko ja Risto Karjalainen, Ristijärvi
Lappi:
Riekko-ojan Rontti, Risto Teurajärvi, Kolari
Vuottajan Kölli, Juha Rytilahti, Filpus
Mustankummun Ramses, Jukka Puominen ja Heikki Petäjäjärvi, Ranua
varalla Usva, Jorma ojanperä, Pello
Hannu Tiirola
Re: Lohkovalinnat 11.11.
Eikö tässä ole ihan selvä tapaus että varakoiran pitäisi osallistua?hannutii kirjoitti:Kainuu:
HIRVIÄN NOPPA om. Marko Härkönen, Ristijärvi (Kuningatar, suora paikka Hirvenhaukkuihin)
KORPIRITARIN KAPU om. Heikki Punju, Kajaani
SISU om. Asko Seppänen, Suomussalmi
Varalla: KORPIRITARIN JAGER om. Esko ja Risto Karjalainen, Ristijärvi
Verne Tervaharju
Re: Lohkovalinnat 11.11.
Noppahan sai vapaalipun voitettuaan Kuningatar kisan niin varakoira vaan peliin!
Pasi Ahola
-
- Viestit: 129
- Liittynyt: 28 Helmi 2005, 09:13
Re: Lohkovalinnat 11.11.
Pohjanlohkon, pohjois-pohjanmaan varakoira on Punkkikorven Ihme.
Jani Honkimaa
Re: Lohkovalinnat 11.11.
Näyttää olevan idänlohkon koirat tuolla toisella foorumin palstalla, mutta kopioin ne myös tänne.
48/1 FI47018/11 AHORANNAN JYLY, Erkki Vatanen
48/1 FI26215/12 HANKA HURTIN LUJA, Tero Laitinen
48/1 FI42611/14 HUHTIAN KUSTI, Jarno Heikkinen
48/2 FIN38956/08 KYYKÖNMAAN SANNI, Saku Penttinen
48/1 FIN36554/07 KÄSIMÄEN HUMU, Joni Pietarinen
48/1 FI23210/11 MURHIKORVEN URMAS, Kosti Juutila&Paula Mustonen
48/1 FI17766/14 ONNI, Joni ja Taisto Kumpusalmi
48/1 FI19959/11 PUNKKIKORVEN AUKUSTI, Asko Muhonen
48/1 FI41029/14 RÄIHÄN KAMU, Risto Hietanen
48/1 FI42465/10 SISUKKAAN ROMU, Johannes Lehtomäki
48/2 FI21637/14 TÄYSIAJAN JIPPU, Jussi Harinen&Sari Ikonen
48/1 FI27107/15 TÄYSIAJAN KAMU, Arto ja Mika Räsänen
48/1 FI47018/11 AHORANNAN JYLY, Erkki Vatanen
48/1 FI26215/12 HANKA HURTIN LUJA, Tero Laitinen
48/1 FI42611/14 HUHTIAN KUSTI, Jarno Heikkinen
48/2 FIN38956/08 KYYKÖNMAAN SANNI, Saku Penttinen
48/1 FIN36554/07 KÄSIMÄEN HUMU, Joni Pietarinen
48/1 FI23210/11 MURHIKORVEN URMAS, Kosti Juutila&Paula Mustonen
48/1 FI17766/14 ONNI, Joni ja Taisto Kumpusalmi
48/1 FI19959/11 PUNKKIKORVEN AUKUSTI, Asko Muhonen
48/1 FI41029/14 RÄIHÄN KAMU, Risto Hietanen
48/1 FI42465/10 SISUKKAAN ROMU, Johannes Lehtomäki
48/2 FI21637/14 TÄYSIAJAN JIPPU, Jussi Harinen&Sari Ikonen
48/1 FI27107/15 TÄYSIAJAN KAMU, Arto ja Mika Räsänen
Anssi Hakman
Re: Lohkovalinnat 11.11.
Lännen lohkon valinnan seuranta
http://koiratietokanta.fi/hirvikoetulok ... 161111.htm
http://koiratietokanta.fi/hirvikoetulok ... 161111.htm
Markku Kontra
Re: Lohkovalinnat 11.11.
HIRVENHAUKUT-OTTELUN ETELÄN LOHKON VALINTAKOE 11.11.2016 LOPELLA
Tulospalvelu näyttäis löytyvän myös koiratietokannasta
http://koiratietokanta.fi/hirvikoetulok ... 161111.htm
Tulospalvelu näyttäis löytyvän myös koiratietokannasta
http://koiratietokanta.fi/hirvikoetulok ... 161111.htm